Fish Spa

Fish peelingi

Rybki Garra Rufa są zdrowe, pochodzą z bezpiecznych, sprawdzonych hodowli.

Woda, w której pływają rybki jest czysta i bezpieczna dla ludzkiej skóry. Próbki wody są okresowo badane, aby wykluczyć Lagionella oraz Pseudomonas aeruginosa.

Woda jest dezynfekowana poprzez ciągłe poddanie jej działaniu promieni UV-C, co gwarantuje pozbycie się wirusów, bakterii na poziomie 99,99%

Przed skorzystaniem z zabiegu należy dokładnie umyć stopy z użyciem mydła antybakteryjnego oraz środka do dezynfekcji skóry.

Myjka/brodzik, w której przygotowuje się do zabiegu, jest każdorazowo myta i dezynfekowana preparatem, który charakteryzuje się działaniem bakteriobójczym, grzybobójczym, dezaktywującym wirusy(np. HBV, HCV, HIV) i rota wirusy.

Każdy korzystający z zabiegu przechodzi weryfikację w celu wykluczenia przeciwwskazań . Zastrzegamy sobie prawo do odmowy wykonania zabiegu w przypadku stwierdzenia przeciwwskazań.

Każdorazowo stosujemy przerwę technologiczną przed następnym korzystającym z zabiegu, w trakcie której następuje oczyszczenie i dezynfekcja całej objętości wody.

  • Akwaria posiadają nowoczesny, potrójny system filtracji:
    Filtr mechaniczny (filtracja mechaniczna) – Działanie tego filtra polega na oczyszczaniu wody z fizycznych zanieczyszczeń. Woda przepływa przez wkład filtrujący, w którym następuje usunięcie zanieczyszczeń.
  • Filtr chemiczny (filtracja chemiczna) – Filtry chemiczne wypełnione są aktywnym węglem. Ich celem jest zatrzymanie rozpuszczonych w wodzie niepożądanych związków chemicznych i innych zbytecznych produktów.
  • Filtr biologiczny (filtracja biologiczna) – Filtracja biologiczna neutralizuje substancje toksyczne przy pomocy flory bakterii nitryfikacyjnych. Dodatkowo w filtrach zastosowane są lampy UV, które są doskonałym sterylizatorem – zabijają bakterie i wirusy na poziomie 99,9%.

Jak wygląda zabieg?

Stopy są myte mydłem nie zawierającym szkodliwych dla rybek substancji chemicznych i wycierane ręcznikiem, który wraz z klapkami jednorazowymi klient otrzymuje do każdego zabiegu. Następnie jest aplikowany preparat do dezynfekcji skóry i dopiero wówczas klient siada na wygodnym siedzisku i wkłada stopy do specjalnego akwarium, gdzie znajdują się setki malutkich rybek, które natychmiast zabierają się do pracy, usuwając za pomocą pyszczków martwy naskórek, nie naruszając przy tym głębszych tkanek skóry. Podczas zabiegu odczuwalny jest przyjemny mikromasaż, który usprawnia krążenie, odpręża. Badania naukowe dowodzą, iż ryby Garra Rufa dzięki wydzielanemu naturalnemu enzymowi DITHRANOL, pomocne są w leczeniu objawów takich chorób skóry jak: łuszczyca, egzema, trądzik. Zabiegi Fish Spa są najdoskonalszym, najbezpieczniejszym i najdelikatniejszym, a przede wszystkim naturalnym sposobem na peeling.

Przeciwwskazania do fish peelingu:

  • Grzybica skóry stóp i paznokci,
  • Przerwanie ciągłości naskórka – otarcia, skaleczenia,
  • Stany zapalne i ropne, choroby zakaźne skóry,
  • Brodawki wywołane wirusem HPV (kurzajki).